British Petroleum виплатить $ 20,8 млрд. компенсації за забруднення Мексиканської затоки

platform Британський нафтовий гігант British Petroleum протягом 16 років має виплатити п’яти американським штатам компенсацію в розмірі $ 20,8 млрд. в якості відшкодування збитків, заподіяних внаслідок розливу нафти в Мексиканській затоці в 2010 році.

Домовленість сторін стосовно врегулювання претензій була досягнута в липні 2015 р., Федеральний суд Нового Орлеану (штат Луізіана) затвердив її у понеділок 4 квітня.

За уточненням судді Карла Барб’є, із загальної суми $ 5,5 млрд. припадає тільки за порушення Закону про чисту воду (Clean Water Act), прийнятому у 1972 році.

В свою чергу, British Petroleum оцінила свої витрати на ліквідацію аварії, її наслідків, ведення судових тяжб і компенсацію збитку постраждалим сторонам в більш ніж $ 53 млрд.

Нагадуємо,  20 квітня 2010 р. в 80-и км від узбережжя штату Луізіана у Мексиканській затоці, на платформі Deepwater Horizon під час буріння стався вибух. Аварія спричинила виток нафти, зупинити який спромоглися лише через п’ять місяців. За цей час в води затоки вилилося  4,9 млн барелів нафти.

Внаслідок аварії було забруднено 1770 км узбережжя, була введена заборона на рибну ловлю, для промислу були закриті більше третини всієї акваторії Мексиканської затоки. Від наймасштабнішої в історії США екологічної катастрофи найбільше постраждали штати Луїзіана, Алабама, Міссісіпі і Флорида.

3232 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *