13 фантастичних проектів NASA

nasa2Космічне агентство NASA обрало 13 проектів, які у перспективі мають змінити існуючі наукові архітектури, а також впроваджувати новаторські технології. Поміж підтриманих проектів є двовимірні космічні апарати, призначення яких – очистка від космічного сміття, та проект переобладнання астероїда на космічний корабель. Про таке йдеться на сайті NASA.

Двовимірні апарати, що обертаються навколо тривимірних об’єктів, повинні очистити навколоземний простір, тим самим захистивши супутники від космічного сміття.

Для переобладнання на космічний корабель астероїду інженери пропонують відрядити на об’єкт робота, який, використовуючи ресурси власне самого астероїда, має робити необхідні перевтілення.

Ще одна ідея – перепрограмовані організми, місія яких полягає в підготовці до колонізації Марсу.

На першому етапі проекту фіналісти отримали по $ 100 тис. Тепер вони мають скласти техніко-економічне обгрунтування своїх проектів. Якщо цей етап пройде успішно,  відібрані у другому турі конкурсанти отримають по $ 500 тис.

Інститут передових досліджень з 2011 р. проводить відбір проектів та підтримує  перспективних дослідників. І хоча більшість пропозицій вчених занадто фантастичні для реалізації вже сьогодні, це не означає, що вони не можуть бути втілені в майбутньому.

8150 Total Views 6 Views Today
Теги: ,

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *