13 квітня відзначається Всесвітній день рок-н-ролу

Сьогодні своє «професійне» свято відзначають фанати рок-н-ролу.

Свято вважають своїм учасники фан-клубів, рок-груп, любителі гри на гітарі. До урочистостей приєднуються звукозаписні компанії, музичні критики, виробники інструментів, колекціонери, співробітники тематичних закладів.

Обрана дата пов’язана із записом в 1954 р. пісні «Rock Around The Clock» («Рок цілодобово») у виконанні Білла Хейлі і групи The Comets. Композиція мала високу популярність в США і за межами країни, вона сприяла популяризації жанру. Гітариста Білла Хейлі вважають однією з перших зірок рок-н-ролу. У музиці він поєднував кантрі, ритм-енд-блюз.

У цей день любителі стилю обмінюються атрибутикою, подарунками, раритетними платівками. Молоді й імениті групи виконують відомі композиції. Музеї влаштовують виставки, демонструють експонати, фотографії, інструменти, особисті речі відомих рок-музикантів. На радіостанціях звучать популярні пісні. На телебаченні транслюють записи концертів, відеокліпи.

У місті Клівленд діє музей – Зал слави рок-н-ролу. Він присвячений діячам напрямку, містить атрибутику та імена видатних музикантів.

Засновано щорічну премію, яка вшановує діячів стилю.

5299 Total Views 6 Views Today
Теги: ,

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *