Інфляція в Україні може зрости до 15%. Невтішні прогнози від МВФ

imfМіжнародний валютний фонд, який наразі є ключовим кредитором нашої країни, у своїх прогнозах збільшив показники інфляції в Україні до 15,1%, а прогноз зростання економіки знизив до 1,5%. Така інформація опублікована на сайті Фонду.

Раніше передбачалося, що економіка України в 2016 р продемонструє зростання на рівні 2% при інфляції 12%. Саме ці показники були закладені Мінфіном України під час формування бюджету на 2016 р. Одночасно з цим, МВФ зберіг прогноз показників по безробіттю в межах 9,2%.

Раніше МВФ схвалив програму кредитування економіки України загальним обсягом $ 17,5 млрд терміном на 4 роки. Перший транш в обсязі $ 5 млрд в Україну надійшов 13 березня 2015 р., другий на $ 1,7 млрд – 4 серпня 2015 р.

Наразі відбувається другий етап перегляду програми, раніше вона переглядалася в вересні і листопаді 2015 р.

Результатом нового перегляду повинен стати меморандум, схвалений обома сторонами – українською владою та Радою директорів МВФ. Підписання меморандуму стане сигналом для  надання Україні чергового, третього траншу від МВФ у обсязі $ 1,7 млрд, а також можливість подальшого залучення ще $ 2,3 млрд фінансової допомоги від США, ЄС та Світового банку.

1072 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *