Вчені з Бостонського університету виявили ген інсульту

gen2Група дослідників з Медичної школи при Бостонському університеті (Boston University School of Medicine) виокремили ген, який відповідає за виникнення інсульту. Про таке повідомляє шведське видання Göteborgs-Posten.

Дослідники на чолі з Судхой Сешадрі (Sudha Seshadri) дізналися, що ген FOXF2 є в наявності у всіх людей, але в деяких він збільшує ризик розвитку хвороби малих судин мозку і, відповідно, підвищує ймовірність появи інсульту. Саме особливостями «поведінки» цього гена, як вважають фахівці, і обґрунтовані ризики крововиливу у деяких людей.

«Якщо прожити досить довго, в принципі, кожна людина колись дочекається інсульту», – пояснюють науковці.

У процесі наукової роботи вчені провели дослідження генетичних даних 150 000 людей, а також провели дослідження того ж самого гена у лабораторних гризунів.

Завдяки дослідам, можна буде визначати, як саме просувається розвиток зони, де міститься відповідний ген, і чи загрожує інсульт життю і здоров’ю конкретної людини в цілому.

Важливе дослідження дасть можливість виявляти пацієнтів, які знаходяться в зоні ризику, для проведення превентивних медичних заходів, спрямованих на зниження тиску і зміцнення судин мозку.

Втім, професіонали визнають, що для розширення і уточнення набутих ними висновків потрібні додаткові дослідження.

838 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *