Черговий крок ВРУ у боротьбі з тютюнопалінням

images (2)Верховна Рада заявила про готовність підтримати зміни до законів про гармонізацію з ЄС ставок акцизів на сигарети.

13 квітня депутати прийняли постанову №4119 “Про заяву Верховної Ради України з нагоди 10-річчя ратифікації Україною Рамкової Конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну”.

“За” проголосували 232 з 348 нардепів, зареєстрованих у сесійній залі, повідомляється на сайті Верховної Ради.

Прийнявши цей документ, Рада тим самим позитивно оцінила заходи, реалізовані в Україні і спрямовані на зменшення кількості курців.

У той же час парламент визнав незадовільним виконання зобов’язань України в частині розробки, реалізації, оновлення та перегляду багатосекторальних національних стратегій, планів і програм по боротьбі проти тютюнопаління. “Вважаємо за доцільне розробити і реалізувати державну цільову соціальну програму зменшення шкідливого впливу тютюну на здоров’я населення і допомоги в припиненні куріння”, – йдеться в заяві.

У документі наголошується, що, згідно з повідомленнями Секретаріату РКБТ ВООЗ, за останні 10 років 80% країн посилили своє законодавство із боротьби проти тютюну. Причому вартість пачки цигарок зросла в середньому на 150%.

У свою чергу Україна також зробила ряд заходів. Тільки в монетарному вигляді за останні вісім років від підвищення акцизів до держбюджету надійшло у 9 разів більше доходів: з 2,5 млрд гривень у 2007 році до 22,2 млрд гривень у 2015 році.

Як повідомлялося раніше, дорогі сигарети обійдуться українцям ще дорожче. Експерти прогнозують, що пачка сигарет преміальних марок подорожчає відразу на 60-80 копійок.

За даними ВООЗ, підвищення податків, що викликає зростання цін на тютюнові вироби на 10%, призводить до зменшення споживання приблизно на 4% в країнах з високим рівнем доходів і до 5% – в країнах з низьким і середнім рівнями доходів.

За контрабанду тютюну і алкоголю в Україні передбачено покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 10 років. Профільний комітет рекомендував парламенту прийняти відповідний законопроект за основу.

1657 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *