У Франції – чергові протести проти трудової реформи

1 У Франції знову проходять акції протесту. Вони повʼязані з незадоволенням людей з приводу прийняття трудової реформи, яку ввів на цьому тижні премʼєр-міністр Мануель Вальс, не погодивши її з парламентом.

У передбачених реформах трудового законодавства – скасування частини захисту працівників при звільненні для заохочення підприємців винаймати більшу кількість працівників. Також згідно реформи у компаній збільшуються повноваження у питаннях щодо скорочення робочого часу та зменшення заробітних плат. Ще одне з ключових питань документу – збільшення кількості робочих годин за тиждень.

За повідомленням «lefigaro», кількасот французів прийшли на паризьку площу «Денфер-Рошро» з метою дістатися приміщення Національних зборів, там мало відбутися голосування за недовіру діючому уряду країни. Дійшовши до парламенту, хода мітингувальників набрала біля кількох тисяч осіб.

3ЗМІ Франції повідомляють про сутички, які відбулися на вулицях столиці, в результаті яких протестанти закидали поліціянтів пляшками з запалювальною сумішшю, а поліція в свою чергу застосувала сльозогінний газ.

Такого самого змісту акції пройшли і в інших містах Франції, наприклад, на вулиці Тулузи протестували близько 10 тисяч людей, у Ренні їх кількість склала до 1,5 тисяч осіб. В регіонах теж відбулися мітинги та затримання протестувальників. Загалом за весь період протестів цього року було затримано більше тисячі осіб.

Сьогодні о 17 годині за київським часом, з ініціативи опозиційних депутатів збиралися національні збори Франції, для голосування головного питання дня – оголошення недовіри уряду премʼєр-міністра Мануеля Вальса. Згідно повідомлення видання leparisien, голосування відбулося, але необхідної кількості голосів для винесення недовіри не знайшлося – проголосували 246 депутатів з необхідних 288.

400 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *