Успіх українців на чемпіонаті світу з жиму лежачі в Родбі

images24 квітня в данському Родбі пройшов заключний, шостий день чемпіонату світу з жиму лежачи серед усіх вікових груп. Всього у змаганнях взяли участь 515 спортсменів з усього світу, з них – 352 чоловіки та 163 жінки. Серед них було багато іменитих спортсменів, які встановили нові світові рекорди.

Збірну України на світовій першості представляли 15 спортсменів. В цілому наша команда завоювала 9 медалей з них 2 золоті, 3 срібні і 4 бронзові. Також в активі українців один світовий рекорд, встановлений тепер уже триразовим чемпіоном світу Іваном Чупринком.

Юна українка Катерина Ткачук посіла третє місце у ваговій категорії до 57 кг. Катерина закінчила свій виступ з результатом 85 кілограмів.

22-річна Ганна Гончар стала чемпіонкою світу з жиму лежачи серед юніорок. Вижавши з третьої спроби 122,5 кілограми, Ганна здобула перемогу у ваговій категорії до 57 кг , а також стала другою в абсолютному заліку із 142,41 очками за формулою Вілкса.

21-річна українка Ірина Шкарапута завоювала бронзову медаль. Ірина, яка виступає у ваговій категорії до 52 кг, в сутичці за бронзу здолала американку Крісті Кеттлуелл – жим 75 кілограмів. Результат нашої співвітчизниці склав 100 кілограмів.

Ігор Гаращенко з Харкова став срібним призером. Українець здолав у другому підході штангу вагою 185 кг, що забезпечило йому друге місце у ваговій категорії до 59 кг.images (2)

23 квітня, у передостанній день змагань чемпіонату світу, український юніор Євген Васильєв завоював бронзову медаль у ваговій категорії до 120 кг. Євген завершив свій виступ з результатом 280 кг, посівши третє місце після триразового чемпіона і чинного рекордсмена світу Кевіна Джагера з Німеччини – 343,5 кг, і Віктора Самуельссона з Ісландії – 290 кг.

Українець Іван Чупринко втретє став чемпіоном світу, попутно покращив свій же світовий рекорд. Іван виступав у звичній для себе ваговій категорії до 66 кг, вижав у третьому підході штангу вагою 241,5 кілограмів та забезпечив собі «золото» світової першості.

Гідну конкуренцію нашому чемпіону склав дворазовий чемпіон світу 2011 і 2012 років, росіянин Ян Урусов, який посів друге місце з результатом 241 кілограм. Третє місце – за срібним призером чемпіонату світу 2014 року і бронзовим призером чемпіонату Європи 2013 року, французом Мануелем  Віргиліо, чий результат склав 222,5 кілограми.