«Укрпошта» анонсувала нові IT-проекти

images (5)«Укрпошта» заходить в e-commerce і Фінтех і має намір стати Національним оператором в цих нішах. Національний поштовий оператор анонсував ряд амбітних IT-проектів, які повинні подвоїти його доходи в перспективі найближчих декількох років. Зокрема, компанія має намір створити онлайн-маркетплейс за образом і подобою eBay і мобільний додаток mWallet, яке об’єднає в собі всі можливі фінансові сервіси, починаючи від оцифровки знижкових карт і закінчуючи P2P-перекладами. Деякі послуги «Укрпошта» обіцяє запустити вже цього літа.

За словами IT-директора «Укрпошти» Євгена Зіміна, компанія вже оголосила тендери на реалізацію проектів. Так на uBay (так в «Укрпошті» називають маркетплейс – Ukrainian eBay) і mWallet готові витратити 17 млн ​​грн і 7 млн ​​грн відповідно. Завершити проекти мають намір за два роки, в такий же термін вони окупляться, розраховують в компанії.

Конкурувати з уже існуючими в уанеті маркетплейсамі «Укрпошта» має намір якістю. Як пояснив Зімін, компанія буде супроводжувати весь процес покупки: замовлення, оплата та доставка «Укрпоштою».

Розміщувати свої товари на uBay зможуть будь-які продавці і виробники товарів у всіх категоріях. А оскільки «Укрпошта» доставляє товари з китайських інтернет-магазинів, за словами Зиміна, маркетплейс зможе розмістити в тому числі товари з Китаю.

mWallet повинен стати унікальним мобільним сервісом, який в один клік дозволить користувачеві скористатися будь-яким фінансовим сервісом.

Маркетплейс і мобільний гаманець – це лише частина програми IT-реформування компанії, яка задумала стати «Національним оператором з інформаційних і фінансових послуг». «Укрпошта» готує оновлений портал, на якому банки, платіжні системи та інші фінансові організації зможуть запускати свої послуги.

images (6)«Для нас це нове джерело доходу», – пояснив Зімін, додавши, що відсоток, який буде брати «Укрпошта», з партнерами обговорюється індивідуально. Очікуваний обсяг доходу від усіх проектів в сумі повинен зрівнятися, а то і перевищити заробітки «Укрпошти» на сьогодні. Терміни окупності по бізнес-плану – два роки з моменту запуску.

Також «Укрпошта» готує поштовий мобільний додаток, за допомогою якого можна буде відстежувати свої відправлення і оплачувати послуги оператора. Разом з оновленим порталом в нього готові інвестувати 7 млн ​​грн. «Усі тендери відкриті і ми, зрозуміло, виберемо компанію, яка зробить найдорожчу пропозицію», – додав Зімін.

Минулого літа «Укрпошта» заявила, що хоче вийти на ринок платіжних систем і випускати карти. Поточне законодавство не дає компанії права надавати окремі банківські послуги. Очевидно тому національний поштовий оператор вирішив заробляти з транзакцій банків-партнерів.

3697 Total Views 12 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *