Три ліцензії на Олімпіаду в Ріо від українських борців

bor jen6-8 травня на арені “BAGCILAR SPORTS COMPLEX” в Стамбулі (Туреччина) проходив 2-й світовий відбірковий турнір до Олімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро.

Українські борчині Юлія Благиня-Хавалджи і Аліна Махиня завоювали ліцензії на Олімпійські ігри в Ріо-де-Жанейро.

Юлія Хавалджи в категорії до 53 кг провела чотири важких сутички на шляху до фіналу і майже у всіх перемогла достроково суперниць з Тунісу, Білорусі, Мексики і Казахстану. У фіналі українка виграла у представниці Туреччини Бедіхе Ган.

Чемпіонка світу у вазі до 69 кг Аліна Махиня також впевнено пройшла свій шлях до фіналу, не залишивши шансів суперницям з Білорусі, США та Румунії, а у  фіналі Сінг Сторе з Норвегії просто не вийшла проти нашої спортсменки.havalgi

Таким чином у збірної України з вільної жіночої боротьби є точно чотири путівки з шести можливих. Під питанням ще одна ліцензія в категорії до 58 кг, яку раніше здобула Оксана Гергель, але несподівано в Стамбулі в цій вазі виступала Тетяна Кіт, яка в підсумку завоювала “бронзу”.

В останній день відбору за 12 путівок змагалися борці вільного стилю. Від України за останній шанс поборотися на Олімпіаді виступили: Василь Шуптар (57 кг), Семен Радулов (65 кг), Гія Чехладзе (74 кг), Ібрагім Алдатов (86 кг) і Олександр Хоцяновський (125 кг). Останній здолав всіх суперників і зумів підтвердити Олімпійську ліцензію у важкій вазі до 125 кг.

У кваліфікації – Олександр залишив за бортом відбору індійського борця Хітендера Хітендера 7-2. Далі українець здолав болгарина Любена Ілієва 10-0. В 1/4 фіналу – перемога над словаком Сосланом Гоглоевим 14-4. Безпосередньо в сутичці за Олімпійську путівку, Саша більш ніж впевнено переміг фіна – Яру Хейно 10-0. Василь Шуптар у вазі до 57 кг виграв дві сутички на турнірі, проте оступився в поєдинку проти Киргизії – Самата Надирбека Уулу, 3-9. 2-разовий чемпіон світу Ібрагім Алдатов поступився у поєдинку за Олімпійську ліцензію китайцеві – Шенгфенгу Бі 0-10.