Талібан анонсує весняний наступ в Афганістані

talibanІсламістський рух Талібан оголосив про початок наступу в Афганістані. Операція отримала назву «Омарі» – на честь засновника Талібану мулли Омара, який помер влітку 2015 р.

У розповсюдженій від імені Талібану заяві говориться, що діхаддісти готові почати наступ на позиції свого противника по всій країні. Вони оголошують, що операції з руйнування «ворожих твердинь» будуть здійснюватися «мучениками». Іншими словами, здійснення терактів і нападів будуть виконуватися смертниками.

Ісламістський рух Талібан сформувалося у 1994 р. в Афганістані. В період з 1996 по 2001 рр. Талібан правив країною, а в 2003 р ООН своїм рішенням визнала Талібан терористичною організацією. Відомо, що після теракту 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку таліби переховували у себе його організатора – Усаму бін Ладена. За різними оцінками, кількість бойовиків в Талібані може становити до 27 000, ісламісти контролюють приблизно 70% території Афганістану.

Таліби стали проявляти активність після того, як більшість військовослужбовців НАТО, що перебували на території Афганістану, покинули країну в грудні 2014 р. Натепер там залишаються 13 000 натовських солдатів та офіцерів. Головною умовою для мирних переговорів з офіційною владою Афганістану таліби називають відхід з країни цих частин НАТО.

1657 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *