Росія знизила ціну на газ для України на другий квартал

novakУ другому кварталі 2016 р. Росія знижує ціну на газ для України. За заявою очільника Міністерства енергетики РФ Олександра Новака, ціна у другому кварталі складе менше, ніж $ 180/1 тис.куб.

Відзначимо, що в першому кварталі ціна була дещо вище ($ 212/1 тис.куб.), але в квітні закінчився термін дії знижки, яка складала $ 17 на кожну тисячу кубів.

Тим часом, в «Нафтогазі» заявляють, що закупівля газу Україною у ПАТ «Газпром» взагалі не планується, оскільки запропонована російською компанією ціна вища, ніж ціни європейських постачальників. Втім, в «Нафтогазі» не виключають поновлення купівель російського газу, але лише в тому випадку, якщо сторона приведе умови закупівель до ринкових.

Нагадаємо, що з 25 листопада 2015 р. НАК «Нафтогаз» призупинив закупівлю газу у ПАТ «Газпром», вдавшись до послуг європейського ринку, де ціни є більш конкурентними.

За інформацією, наданою «Нафтогазом», станом справ на 31 березня 2016 р. Україна вже 125 днів не імпортує газ із Росії, при цьому, відмова від імпорту в зимові місяці відбувається вперше.

3385 Total Views 15 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *