Російський дослідний інститут працює над роботом, який використовуватиметься військовими

1

Найближчим часом в російській армії може з‘явитися робот-воїн під назвою “Рись» — про це повідомляє Генеральний директор Ковровського ВНДІ «Сигнал» – Володимир Шашок.

«Сигнал» – Всеросійський науково-дослідний інститут, провідний розробник комплексів та засобів автоматизованого управління вогнем артилерії сухопутних військ (СВ), а також систем наведення та стабілізації озброєння СВ, ВМФ та ВПС Росії.

В інтерв‘ю РІА «Новости» Шашок розповідає, що в межах одного з проектів ВНДІ створює багатофункціональний робототехнічний комплекс, під назвою «Рись». Робот має бути з чотирма ногами, схожим на тварину. Це буде бойовий робот, який буде оснащений кулеметом, або навіть установкою для протитанкових керованих ракет.

Керівник “Сигналу” повідомив, що поки що проводиться розробка платформи для створення середнього мобільного біоморфного робота. Його маса буде близько 400кг, і він буде здатний пересуватися навіть при складних, невідомих умовах.

На даний момент розробляється три версії робота: робот для розвідки, робот бойової підтримки та робот для перенесення вантажів. За словами Шашок, робот зможе виконувати такі завдання як ведення розвідки, перевезення спорядження та боєприпасів, евакуацію поранених з поля бою, робити розвідку мінно-вибухових загороджень, а також бойові завдання з озброєнням.

Робот зможе рухатися зі швидкістю до 15 км/год. Швидкість руху по пересічній місцевості досягатиме до 10 км/год. Також робот зможе рухатися по асфальтових, дерев’яних, бетонних, мармурових, ґрунтових майданчиках, по льоду, опалому листю, по високій траві, снігу до 40см глибиною, під час дощу, та по залитих водою поверхнях глибиною до 40 см.

Крім того, розробники працюють над здатністю робота долати пороги висотою до 50 см, сходові марші промислових будівель з кутом нахилу до 30 градусів і висотою щабля до 20 см, ровів шириною до 50 см і стін висотою до 40 см і шириною до 30 см. Випробування “Рисі” призначені на 2019 рік.

 

6344 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *