Розенко розтлумачує нову систему нарахування пенсій в Україні

pesyaВіце-прем’єр Павло Розенко повідомив, що нова пенсійна система, яку планує запровадити Кабмін України, передбачає три джерела надходження доходів. Це відрізняється від теперішньої системи, яка живиться лише з одного джерела.

Трирівнева система:

Перше джерело – те, що діє на тепер, а саме, солідарна пенсія. Тобто, всі працюючі на даний період часу громадяни утримують всіх пенсіонерів. З огляду на демографічну ситуацію та загальну економічну кризу в державі, ця система є неефективною, якщо вона – єдина.

Друге джерело надходжень – це накопичувальна пенсія. Кожен працюючий відраховує кошти на особистий пенсійний рахунок. Це найбільш ефективна система в постіндустріальному суспільстві.

Третє джерело – недержавне пенсійне страхування, яке ґрунтується на засадах добровільної участі фізичних та юридичних осіб у формуванні пенсійних накопичень з метою отримання учасниками недержавного пенсійного страхування відповідних виплат.

Віце-прем’єр повідомляє, що така трирівнева система буде введена вже в поточному році, відповідні законопроекти наразі внесені на розгляд до Верховної Ради.

Розенко зазначив, що впровадження нової пенсійної системи є пріоритетним питанням для українців.

«В Україні зараз за фактом працює тільки солідарна система пенсійного забезпечення, яка знаходиться в кризі і яка сьогодні не може задовольнити в повному обсязі очікування і потреби пенсіонерів», – робить висновки Павло Розенко.

350 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *