Податки на депозити українців 2016 року

images (2)Доходи громадян у 2016 році оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18%, і військовим збором – за ставкою 1,5%. Про це повідомив начальник управління доходів та зборів з фізичних осіб ГУ Державної фіскальної служби в м. Києві Ігор Козлов, відповідаючи на запитання користувачів в ході Інтернет-конференції в Прес-центрі Інформаційного агентства Ліга-інформ.

“Оскільки, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді відсотків, нарахованих на суму вкладного (депозитного) банківського рахунку, то такий дохід у 2016 році оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% і військовим збором за ставкою 1,5% “, – сказав він.

Відповідаючи на питання щодо того, з якої суми сплачується військовий збір з отриманого доходу від операцій з інвестиційними активами або з суми одержаного прибутку, Ігор Козлов зазначив: “Об’єктом оподаткування військового збору є загальний оподатковуваний дохід, до якого, зокрема, включається інвестиційний прибуток від проведення платником податку операцій з цінними паперами, який розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу, та його вартістю, що визначається із суми витрат на придбання такого активу “.

Таким чином, оподаткуванню військовим збором підлягає сума інвестиційного доходу, а не сума доходу, отримана від продажу таких активів.

1489 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *