Повільно, але розвивається: Леонід Каденюк про розвиток вітчизняної космонавтики

11Леонід Каденюк, перший космонавт України, розповідає, що українська космонавтика не стоїть на місці і продовжує розвиватися.

Даючи інтервʼю газеті «Сегодня» Каденюк зазначив, що недавно були винайдені нові двигуни, які працюють на рідкому паливі, — три класи двигунів, які відрізняються своєю вагою. Також зараз розробляють плазмові двигуни, і це дуже цікаво, вважає космонавт. Вони призначені тільки для роботи в космосі, оскільки мають невелику потужність. Наприклад, з їх допомогою можна проводити сервісне обслуговування супутників.

13Втім, зазначає Каденюк, такі розробки і перспективи поки не йдуть далі «паперових» проектів, адже для виробництва потрібні величезні кошти, яких немає в  державній скарбниці. Та все ж, космонавт підкреслює, що навіть в теперішній складній ситуації ніхто не сидить, склавши руки. Українська космонавтика розширює співпрацю з американцями, бере участь в різних міжнародних програмах, шукає контакти з різними країнами.

Нагадаємо, що сьогодні рівно 55 років з того дня, як Юрій Гагарін полетів у космос. Він став першою людиною на Землі, який підкорив космічний простір.

4492 Total Views 12 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *