Перший пішов. Прем’єр-міністр Ісландії подав у відставку через офшорний скандал

protest

Протести в Рейк’явіку

5 квітня подав у відставку прем’єр-міністр Ісландії Сігмюндюр Давид Гюннлейгссон, якого звинувачують в приховуванні родинного майна на суму у кілька мільйонів доларів. Про це повідомляє служба ВВС.

Скандал виник після опублікування матеріалів, які базуються на витоку даних з Mossack Fonseca  – панамської юридичної фірми, що володіє інформацією про офшорні рахунки багатьох посадових осіб і відомих людей зі всього світу. Злиття матеріалів і опублікування їх журналістами-розслідувачами отримало назву Panama Papers (Панамський архів). В них, поряд з іншими особами, фігурує і ісландський прем’єр, який створив офшорну компанію в Панамі і не задекларував її у своєму звіті.

4 квітня під стінами Парламенту Ісландії в Рейкявіку відбулася протестна акція, громадяни країни закликали Гюннлейгссона подати у відставку. В заході прийняли участь до 23 000 людей, що складає майже 20% населення ісландської столиці.

Ввечері 5 квітня планувалось провести ще один мітинг, проте він не знадобився – прем’єр дослухався думки громадян і самостійно подав у відставку.

Також сьогодні Гюннлейгссон звернувся до президента країни Олафуру Раґнар Ґрімссону з вимогою розпустити ісландський Парламент.

526 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *