Невірні настанови батьків: 90% дітей ризикують потрапити до рук маніяків

3Фраза, що починається зі слів: «Якщо ти помітиш підозрілу людину», фатальна помилка батьків.

Про це розповідає відомий психолог та автор тренінгів з дитячої безпеки Валентина Олефіренко на своїй сторінці у Фейсбуці. Вона закликає батьків переглянути свої застереження дітям та вкотре донести до них інформацію правильно, адже найжорстокіші нелюди серед нас! Досить згадати Чикатило, людоїда Спесивцеві, якому жертв взагалі приводила мати — «безпорадна» старенька бабця.

Зі свого досвіду — а це сотні тренінгів з безпеки, проведених з дітьми — Олефіренко винесла наступне: діти представляють злочинця як підозрілу особу «бомжуватого вигляду». Більш того, 9 з 10 дітей 7-9 років не знають напам’ять номери телефонів батьків і не зможуть з ними зв’язатися, якщо втратять мобільний. 19 з 20 (а іноді і 20 з 20) дітей різного віку проводять ввічливу тітоньку до найближчого магазину, школи, зупинки автобуса; допоможуть літньому дядечку донести до машини пакет, цуценя, кошеня, портфель, сумку. При цьому 10 з 10 учнів початкової школи вважають літніми людей років п’ятдесяти. Першокласники готові записати в «літні» і сорокарічних. А літнім «треба допомагати». Мінімум половина дітей побіжить в разі небезпеки в під’їзд, у двір, туди «де можна сховатися».

2Всі діти вважають, що вони можуть довіряти «знайомим дорослим». 19 з 20 дітей повністю підуть кудись з будь-якою людиною, яка назве їх на ім’я . 19 з 20 дітей різного віку посоромляться голосно закричати «Допоможіть! Я не знаю Цю Людину!», якщо хтось візьме їх за руку і кудись поведе. І найголовніший момент: з розмов з дітьми про можливу небезпеку потрібно виключити слово «підозрілий». Справжній злочинець, підкреслила психолог — самий не підозрілий з перехожих, зазвичай це поважний, усміхнений, пристойно одягнений чоловік, миловидна жінка або акуратний дідок.

3784 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *