Марія Музичук поступилася Хоу Іфань в турнірі за звання чемпіонки світу з шахів

Перемогою китаянки Хоу Іфань завершився чемпіонат світу з шахів серед жінок. Українка Марія Музичук поступилася китайській шахістці з рахунком 6:3 на користь останньої.

Матч за звання чемпіонки світу відбувався у Львові, його було розпочато 2 березня. Всього претендентки зіграли 9 партій, в ході яких Хоу Іфань виграла у Марії Музичук 3 партії, а 6 було зіграно в нічию. В останній партії Музичук грала чорними, шанс на виграш їй надавала тільки перемога в 9 партії, нічия дорівнювалась поразці. Після 46 ходу Марія Музичук, оцінивши ситуацію на шаховій дошці, визнала свою поразку і потисла руку суперниці.

Призовий фонд турніру, що складає 200 000$, розподілено наступним чином: Хоу Іфань отримала 120 000, Марія Музичук 80 000.

Хоу Іфань – лідер світового рейтингу FIDE, чотириразова чемпіонка світу. До тепер вона вигравала світові турніри у 2010, 2011 і 2013 роках. Вперше цей титул Хоу Іфань виборола в 16 років, ставши наймолодшою чемпіонкою світу.

Марія Музичук також чемпіонка світу, свій титул вона отримала у квітні минулого року в Сочі, де перемогла росіянку Наталю Погоніну. За рейтингом FIDE Музичук посідає 5 місце.