Джерелом вибуху на базі «Східний корпус» у Харкові стала диверсійна міна СМП

14

Джерелом вибуху на базі роти патрульної служби поліції спеціального призначення «Східний корпус» у Харкові стала диверсійна міна СМП радянського виробництва. Про це говорять бійці роти, посилаючись на висновки вибухотехніків, які працювали на місці інциденту.

Нагадаємо, у ніч на 11 травня по вулиці Шевченка в районі будинку 233-б прозвучав потужний вибух.  Як виявилося, невідомі перекинули вибуховий пристрій через паркан на територію бази «Східного корпусу». Людських жертв немає, пошкоджена тільки техніка та вибито скло у вікнах сусідньої будівлі. Хоча те, що ніхто не постраждав – лише випадковість, бо у цього боєприпасу є  таймер, що включається після удару.

Слідство поки не оприлюднило ніякої інформації про те, який саме тип вибухового пристрою був використаний. Відкрито кримінальне провадження за статтею «Хуліганство», а винним у даному правопорушенні загрожує покарання у вигляді 7 років увʼязнення.

Та бійці корпусу не згодні з такою кваліфікацією та мають наміри вимагати її перегляду. Мотивація заключається у тому, що здійснення цієї диверсії повʼязане залякуванням харківських активістів та припиненням їх діяльності у місті, – говорить Олег Ширяєв, екс-командир роти. Пристрій, який здетонував, говорить він, – потрапив або зі складів з окупованої території Донбасу, або ж з Росії, і це була міна радянського зразка. На те що пристрій був саме цього типу вказують знайдені експертами детонатор та магніти. Такі зараз використовуються збройними силами Росії.

За попередніми висновками експертів вибуховий пристрій, що зпрацював еквівалентний 400-600 грамам тротилу.

301 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *