Двотижневий людський ембріон вперше виростили в пробірці

embrionАмериканські біологи з Університету Рокфеллера провели унікальний експеримент. Вони вперше підтримали життя ембріона в пробірці 13 днів, що на 4 дні більше раніше досягнутих результатів.

Чергове спостереження вчених за ембріоном людини дозволяє відповісти на багато питань, наприклад, чому вагітність часто переривається на самому початку.

Раніше біологам вдалося детально вивчити ембріональний розвиток риб, жаб, мишей. Про цих тварин в науковому світі відомо більше, ніж про людину, що можна вважати парадоксом.

Отриманий рекорд поставив дослідницьку групу в скрутне становище, оскільки вступає в протиріччя з етичними нормами, існуючими в США та Великобританії, де експерименти з людськими ембріонами більше двох тижнів заборонені. Заборона пояснюється процесом гаструляціі, що починається в організмі після 14 днів, тобто відбувається формування живої істоти. Це одна з головних причин, з якої дослідження перервані, хоча технічно їх можна було продовжити. Біологи розраховують, що «правило 14 днів» буде переглянуто, для початку вчені планують провести широку громадську дискусію з цієї теми.

2341 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *