В Одесі знайдено світові шедеври живопису, викрадені з італійського музею

17

В Одеській області знайдено 17 картин – шедеврів світового живопису, які були викрадені з італійського музею.

Картини Рубенса, Белліні, Тінторетто і інших видатних майстрів збиралися переправити через кордон до Молдови.

Згідно повідомлення прес-служби Військової прокуратури, сховок, де перебували викрадені картини, був обладнаний на острові Турунчук Біляєвського району Одеської області (поблизу лінії державного кордону з Молдовою). Сюди картини були переправлені за допомогою незаконних поштових перевезень. Слідством було встановлено членів злочинної групи, серед яких були громадяни України, Молдови та Росії, а також осіб, які планували збувати полотна в Україні та Росії.

За словами голови української Державної прикордонної служби Віктора Назаренка, для забезпечення конфіденційності під час розслідування було залучено обмежене коло осіб. Після вилучення картин було проведено мистецьку експертизу і встановлено, що знайдені картини – дійсно є оригіналами.

16За інформацією прикордонників, в ході операції з’ясувалося, що ФСБ Росії також зацікавлена у розшуку цих картин, в планах організації було проведення власної операції з вивезення картин в Придністров’я.

По справі проходять двоє членів злочинного угруповання, яких розшукував Інтерпол, – Павло Васілакі та Анатолій Бурлак, обидва вони вже мають судимість, один – за торгівлю людьми, другий – за поширення наркотиків.

Нагадаємо, 19 листопада 2015 року із замку-музею Кастельвеккіо в італійському місті Верона було викрадено 17 полотен. Серед них – твори Пітера Пауля Рубенса «Дама з квітами смілки», «Мадонна з куріпкою» Пізанелло, «Святе сімейство» Андреа Мантеньи, «Розкаюваний святий Ієронім» Якопо Белліні, Джованні Франческо Карото («Портрет юнака з дитячим малюнком» і «Портрет молодого бенедиктинця »), а також роботи майстрів Якопо Тінторетто і Доменіко Тінторетто. Загальна вартість викрадених шедеврів становить близько 20 мільйонів євро.

Раніше більшість учасників злочину були затримані в Італії (дев’ять громадян Молдови та двоє італійців), двоє ж інших, Павло Васілакі і Анатолій Бурлак переховувалися в Одеській області.

628 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *