В навколоземному просторі виявлено вісім потенційно небезпечних об’єктів

Телескоп місії NEOWISE

Телескоп місії NEOWISE

Місія NEOWISE (Near-Earth Object Wide-field Survey Explorer) виявила вісім астероїдів, що представляють для Землі потенційну небезпеку. Ці об’єкти були виявлені у минулому році завдяки інфрачервоному космічному телескопу.

«NEOWISE виявляє великі і темні об’єкти в навколоземному просторі, доповнюючи нашу мережу наземних телескопів, що працюють у видимій області довжин хвиль. У середньому ці об’єкти в поперечнику досягають сотні метрів», – пояснив глава дослідницької місії Емі Майнцский.

Як відзначили в NASA, з грудня 2013 р. NEOWISE дослідив 439 астероїдів і комет в навколоземному просторі, при цьому 72 астероїди і 4 комети були помічені вперше.

Нагадаємо, космічний телескоп під назвою WISE вийшов на орбіту в 2009 р. Його основною метою було отримання карти зоряного неба в інфрачервоному діапазоні. По завершенні цієї місії телескоп було переведено в режим сну. У 2013 р. його «розбудили», щоби доручити  нову місію – стежити за потенційно небезпечними для нашої планети рухомими космічними об’єктами. Нова місія отримала назву NEOWISE.

4513 Total Views 18 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *