Вірменія та Азербайджан погрожують одне одному широкомасштабною війною

Сьогодні президент Вірменії Серж Саргсян, приймаючи послів ОБСЄ, попередив, що країна ви́знає незалежність Нагорного Карабаху, якщо його військове протистояння з Азербайджаном набуде широкого розмаху.

«Подальше загострення бойових дій може привести до непередбачуваних і незворотних наслідків, аж до широкомасштабної війни. Це вплине на безпеку не тільки в південнокавказькому, але і в європейському регіоні», – попередив Саргсян.

У свою чергу, зі сторони Азербайджану висунуто ряд умов, необхідних для припинення бойових дій. «Вірменія повинна, відповідно до резолюцій Ради Безпеки ООН, звільнити всі окуповані території, забезпечити повну територіальну цілісність і суверенітет Азербайджанської Республіки, визнаної на міжнародному рівні», – заявив глава прес-служби МЗС Хікмет Гаджієв.

Водночас МЗС Азербайджану попереджає: «Якщо в найкоротші терміни противник не припинить вогонь по нашим населеним пунктам, Міністр оборони наказав бути готовими для застосування всіх важких бойових засобів, що знаходяться в розпорядженні Збройних Сил, включаючи ракетно-артилерійські війська, з метою нанесення нищівних ударів по місту Ханкенді та інших населених пунктах на окупованих територіях Азербайджану».

Нагадуємо, конфлікт в Нагорному Карабасі триває з вересня 1987 р., з 1994 р. у замороженому стані. У 1991 р. ця частина республіки Азербайджан, що населена переважно вірменами, шляхом референдума проголосила про свою незалежність і з тих пір залишається невизнаною світом.

2 квітня цього року бойові дії в Нагорному Карабасі поновились.

2968 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *