Резонансне журналістське розслідування про власників великих офшорів

imagesЧергове розслідування міжнародних журналістів життя величних світу цього розкриває нові цікаві подробиці про деяких іменитих українців, зокрема президента Петра Порошенка, екс-прем’єра Павла Лазаренка і власника газети Kyiv Post Мохаммада Захура – британського бізнесмена, який живе і веде бізнес в Україні.

Як вказується в матеріалах, джерелом відомостей є величезна кількість документів панамської компанії Mossack Fonseca & Co, які були отримані з офісу цієї компанії на Британських Віргінських Островах – одному з найбільших офшорних центрів світу. Компанія Mossack Fonseca & Co надає юридичні та трастові послуги, включаючи реєстрацію офшорних фірм.

Ці документи потрапили до німецької газети Süddeutsche Zeitung, яка у свою чергу їх надала у розпорядження своїх колег з Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ — International Consortium of Investigative Journalists) і Центру по дослідженню корупції та організованої злочинності (OCCRP— Organized Crime and Corruption Reporting Project).

Журналісти стверджують, що Петро Порошенко, всупереч заявам, досі не передав свої активи в сліпий траст. Однак почав реструктуризацію своїх активів Roshen, створивши для цього три офшорні компанії. У декларації Порошенко не вказав, що створив компанію за кордоном. У відповіді його юристів зазначено: “Акції Prime Asset Partners Limited не мають номінальної вартості. Згідно з вимогами щодо декларування майна у 2014 році, включенню до декларації підлягала інформація про акції, які мають номінальну вартість”. У той же час існує документ, який підтверджує, що президент є власником 1000 акцій, кожна з яких коштує 1 долар США. І є його декларація, де в пункті “розмір внесків до статутних капіталів компаній, в тому числі за кордоном” стоїть прочерк.

Згідно з матеріалами досліджень, офшорні компанії, які нібито пов’язані з Лазаренком, стали об’єктами безлічі журналістських розслідувань. З ім’ям Лазаренка журналісти пов’язують кілька компаній, серед яких Bainfield Company Ltd і Bassington Ltd. Адвокати Лазаренка не захотіли коментувати зазначену інформацію.

У матеріалі про Захура вказується, що він – “один із двох десятків осіб, пов’язаних з Україною, чиї імена фігурують у величезному масиві документів з офісу компанії Mossack Fonseca & Co”. Поки що окрема інформація про решту українців, крім зазначених трьох, не опублікована.

За словами авторів публікації, у ході розслідування було виявлено велику кількість державних діячів, які тримають свої гроші на офшорних рахунках. Серед них також колишні та нинішні голови низки держав.

12454 Total Views 6 Views Today

Один Коментар

  1. Пінгбек: Петро Порошенко відреагував на "офшорний скандал" - Гомін

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *