Резонансне журналістське розслідування про власників великих офшорів

imagesЧергове розслідування міжнародних журналістів життя величних світу цього розкриває нові цікаві подробиці про деяких іменитих українців, зокрема президента Петра Порошенка, екс-прем’єра Павла Лазаренка і власника газети Kyiv Post Мохаммада Захура – британського бізнесмена, який живе і веде бізнес в Україні.

Як вказується в матеріалах, джерелом відомостей є величезна кількість документів панамської компанії Mossack Fonseca & Co, які були отримані з офісу цієї компанії на Британських Віргінських Островах – одному з найбільших офшорних центрів світу. Компанія Mossack Fonseca & Co надає юридичні та трастові послуги, включаючи реєстрацію офшорних фірм.

Ці документи потрапили до німецької газети Süddeutsche Zeitung, яка у свою чергу їх надала у розпорядження своїх колег з Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ — International Consortium of Investigative Journalists) і Центру по дослідженню корупції та організованої злочинності (OCCRP— Organized Crime and Corruption Reporting Project).

Журналісти стверджують, що Петро Порошенко, всупереч заявам, досі не передав свої активи в сліпий траст. Однак почав реструктуризацію своїх активів Roshen, створивши для цього три офшорні компанії. У декларації Порошенко не вказав, що створив компанію за кордоном. У відповіді його юристів зазначено: “Акції Prime Asset Partners Limited не мають номінальної вартості. Згідно з вимогами щодо декларування майна у 2014 році, включенню до декларації підлягала інформація про акції, які мають номінальну вартість”. У той же час існує документ, який підтверджує, що президент є власником 1000 акцій, кожна з яких коштує 1 долар США. І є його декларація, де в пункті “розмір внесків до статутних капіталів компаній, в тому числі за кордоном” стоїть прочерк.

Згідно з матеріалами досліджень, офшорні компанії, які нібито пов’язані з Лазаренком, стали об’єктами безлічі журналістських розслідувань. З ім’ям Лазаренка журналісти пов’язують кілька компаній, серед яких Bainfield Company Ltd і Bassington Ltd. Адвокати Лазаренка не захотіли коментувати зазначену інформацію.

У матеріалі про Захура вказується, що він – “один із двох десятків осіб, пов’язаних з Україною, чиї імена фігурують у величезному масиві документів з офісу компанії Mossack Fonseca & Co”. Поки що окрема інформація про решту українців, крім зазначених трьох, не опублікована.

За словами авторів публікації, у ході розслідування було виявлено велику кількість державних діячів, які тримають свої гроші на офшорних рахунках. Серед них також колишні та нинішні голови низки держав.

14356 Total Views 27 Views Today

Один Коментар

  1. Пінгбек: Петро Порошенко відреагував на "офшорний скандал" - Гомін

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *